Digitálny žiak – príspevok 350 eur na notebook

VYUŽI PRÍSPEVOK NA NOTEBOOK ALEBO TABLET
V HODNOTE 350 EUR CEZ PROJEKT DIGITÁLNY ŽIAK U NÁS!

VĎAKA REZERVÁCII PRODUKTU U NÁS:

 • NEČAKÁŠ NA PREDAJNI
 • MÁŠ ISTOTU, ŽE DOSTANEŠ PRODUKT, KTORÝ SI SI VYBRAL
Digitálny žiak na PlayGoSmart

O PROJEKTE DIGITÁLNY ŽIAK

Projekt DIGITÁLNY ŽIAK (digitálny príspevok pre žiakov) je určený pre študentov a žiakov základných a stredných škôl, ktorí sa chcú zlepšiť v oblasti digitálnych zručností a technologických schopností. Cieľom projektu je zabezpečiť, aby každý študent mal prístup k potrebným digitálnym nástrojom a zručnostiam, ktoré sú nevyhnutné pre úspech v 21. storočí.

+ BONUS: VYUŽI VOUCHER U NÁS A ZÍSKAJ INTERNET ZADARMO ALEBO VÝHODNÝ DÁTOVÝ PAUŠÁL!

Ak si digitálny príspevok 350 eur uplatníš u nás, získaš internet zadarmo alebo výhodný paušál s dátami.

Internet od UPC
Internet na pol roka úplne zadarmo*
*pri viazanosti na 24 mesiacov
a zároveň
Nový dátový paušál SLOBODA DÁTA a SLOBODA pre MLADÝCH
so zľavou na 1 rok len za 10€/ 30dní*
*bez viazanosti

VÝHODNÁ KÚPA

Príspevok na notebook či tablet z projektu Digitálny žiak môžeš využiť aj na zariadenie drahšie, ako je samotný príspevok, teda jednoducho doplatíš rozdiel. Máme však pre teba aj zariadenia bez doplatku či tablety, ku ktorým si môžeš zakúpiť klávesnicu a nemusíš doplácať vôbec nič. U nás na predajni ti zariadenie nastavíme tak, aby si ho mohol hneď používať.

PRE KOHO JE PRÍSPEVOK URČENÝ

 • žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
 • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
 • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% mediánu príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti, napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)*
 • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre školský rok 2022/2023), vrátane žiakov piateho ročníka osemročných študijných programov

AKO ZÍSKAŤ PRÍSPEVOK

 • ZAREGISTRUJTE SA NA PLATFORME DIGITÁLNY ŽIAK


  Ak si oprávneným užívateľom a chceš získať digitálny príspevok na notebook alebo tablet, vyplň prosím registračný formulár. Následne Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR skontroluje tvoje údaje a spracuje žiadosť. Keďže proces overovania dát je postupný, môže trvať niekoľko dní.
 • REZERVUJ SI SVOJ NOTEBOOK U NÁS
  A VYZDVIHNI SI HO NA PREDAJNI!


  Svoj notebook či tablet si nemôžeš zakúpiť online a je potrebné si ho vyzdvihnúť so svojim zákonným zástupcom osobne na predajni. U nás si však môžeš svoj notebook či tablet rezervovať vopred a my ho na vybranej predajni rezervujeme práve pre teba.

  Je to jednoduché – klikni na produkt, ktorý si si vybral, a potom klikni na tlačidlo "DIGITÁLNY ŽIAK – REZERVOVAŤ NA PREDAJNI". Po potvrdení rezervácie ti od nás hneď príde potvrdenie do e-mailu aj formou SMS správy.
info - Digitálny žiak
 • MY TI ZAVOLÁME A DOHODNEME S TEBOU TERMÍN VYZDVIHNUTIA NA PREDAJNI


  V PlayGoSmart je jednoduché využiť príspevok 350 EUR! Naše call centrum ťa bude telefonicky kontaktovať po vytvorení rezervácie a dohodnete si všetko potrebné.
 • V DOHODNUTOM TERMÍNE SA VIDÍME NA PREDAJNI :)


  Na predajni Ti odovzdáme a pripravíme tvoje zariadenie na použitie. Ak máš menej ako 18 rokov, prídi so zákonným zástupcom (zákonnný zástupca s občianskym preukazom).

NEWSLETTER

Prihlásením sa k odberu newslettra "Digitálny žiak" budeš mať prístup k aktuálnym informáciám, vrátane spustenia projektu, zmien v legislatíve a informácií o tom, ako získať a následne si uplatniť príspevok na notebook, či tablet. Z odberu sa môžeš kedykoľvek odhlásiť.
Zadaj svoju emailovú adresu:

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Nie, produkty si rezervovať online u nás nemusíš. Rezervácia ti však zaručí, že tebou vybraný produkt ti na predajni rezervujeme práve pre teba. Keď obdržíš do SMS digitálny voucher (kód), zastavíš sa u nás na predajni a zrealizujeme výdaj zariadenia.
Samozrejme, navštív jednu z našich kamenných predajní,
alebo nám napíš či zavolaj:

EMAIL: pgs@pgs.sk - preferovaný spôsob komunikácie

TEL: 048/ 321 13 92
Radi ti poradíme na predajniach či na pgs@pgs.sk.

Príspevok v rámci projektu Digitálny žiak môžeš použiť na nákup notebooku, tabletu s klávesnicou, príslušenstva k notebookom, tabletom, prípadne k službám ako je predĺžená záruka či poistenie.

Ide konkrétne o zariadenia, ktoré sú primárne určené na vzdelávanie, a teda musia spĺňať nasledovné parametre:

 • displej s minimálnym rozlíšením 1366x768 pixelov
 • aspoň 1 fyzický port pre pripojenie periférií
 • fyzickú (hardware) slovenskú klávesnicu ako súčasť zariadenia - prípadne pripojiteľnú fyzickými portami zariadenia, môže byť aj bezdrôtovo
 • funkcia ovládania kurzora, vstavané alebo pripojiteľné fyzickými portami zariadenia alebo bezdrôtovo (myš, dotykový displej, touchpad a pod.)
 • reproduktory a mikrofón a kamera zabudované priamo v zariadení
 • musí mať funkcionalitu pripojenia na Wi-Fi
 • musí mať aj možnosť pripojenia k mobilným dátovým službám – v prípade tabletu SIM slot ( integrovaný LTE Modem). Pri ostatných zariadeniach možnosť pripojenia LTE modemu pre 4G sieť

ZARIADENIA
= Notebook, alebo
= all in one počítač
= alebo tablet s uhlopriečkou displeja nie menšou ako 25 centimetrov

Viac informácií nájdeš na zdroj: www.digitalnyziak.sk
Požiadať o príspevok môžete do konca júna tohto roka – zaregistrovaním sa na webovej stránke www.digitalnyziak.sk do 30. júna 2023. Uplatnenie príspevku je možné v ktorejkoľvek z nami dostupných predajní zapojených do projektu, a to do 31. októbra 2023.
Pokiaľ máš menej ako 18 rokov, na predajňu musíš prísť so zákonným zástupcom. Keď budeš mať digitálny voucher (kód), príď na našu predajňu aj so zákonným zástupcom (zákonný zástupca aj s občianskym preukazom).
Samozrejme. V prípade výberu lacnejšieho zariadenia sa však z voucheru v peniazoch nevydáva (a nie je možné uplatniť ho na viac nákupov), ale na predajni ti poradia, čo si môžeš k zariadeniu prípadne doplniť. Môžeš si vybrať aj drahšie zariadenie, v tom prípade na mieste doplatíš zvyšnú čiastku. Naši predajcovia na predajniach ti ochotne pomôžu s výberom.
 • Naše predajne sú ti k dispozícii


  Navštív jednu z našich kamenných predajní spolu so zákonným zástupcom, ktorého si uviedol pri registrácii. Vyber, alebo vyzdvihni si tebou rezervovaný notebook, či tablet, oslov našich predajcov, ktorí overia potrebné informácie a príspevok na notebook alebo tablet ti bude odrátaný z celkovej sumy produktu.
 • UŽI SI DIGITÁLNY SVET – AKO TRÉNOVAŤ DIGITÁLNE ZRUČNOSTI?


  Teraz už sa so svojim notebookom či tabletom môžeš naplno pustiť do učenia a rozvíjať digitálne zručnosti! Nauč sa ho plnohodnotne používať aj vďaka stránke www.digitalnyziak.sk, kde nájdeš potrebné návody a vzdelávacie materiály.

  Kľúčovú úlohu v efektívnej príprave študentov na digitálnu budúcnosť pritom zohráva nastavenie vzdelávacieho systému ako celku a aktívne zapájanie digitálnych zariadení do samotného vyučovacieho procesu na všetkých stupňoch, ako v školskom, tak aj v domácom prostredí.

  Avšak na to, aby boli aktivity skutočne efektívne a priniesli želané výsledky, je potrebné vyriešiť základný problém, ktorým je nerovnomerná dostupnosť digitálnych zariadení. Aby sme pomohli rodinám a deťom zabezpečiť prístup k týmto zariadeniam, zapojili sme sa do projektu Digitálny žiak.

  Na konci projektu je žiak schopný študovať digitálne, pripravený naplno rozvíjať svoj potenciál, získavať a zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti, uspieť v digitálnej dobe a budúcom zamestnaní.
Digitálny žiak - viac informácií

MÁŠ ĎALŠIE OTÁZKY?


Neváhaj sa obrátiť na naše call centrum v pracovných dňoch v čase od 9:00 – 16:00:
pgs@pgs.sk048/ 321 13 92
# Digitálny žiak, príspevok na notebook, príspevok na tablet,
škola, digitálne zručnosti, príspevok 350 eur.
Stránku priebežne aktualizujeme podľa údajov z digitalnyziak.sk.

Posledná aktualizácia: 5.5.2023
Autor: PGS.sk